Ogłoszenie parafialne
16 MAJA 2021

* Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii.

* Wyrażamy wdzięczność za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, z przeznaczeniem na prace remontowe prowadzone w naszej świątyni z racji trzeciej niedzieli miesiąca, czyli niedzieli ofiarności w naszej parafii. Bóg zapłać!

* W ubiegłą niedzielę dzieci z klas trzecich przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Świętej, natomiast dzisiaj o godz. 11.30 dzieci klas czwartych będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Życzymy dzieciom z naszej parafii, aby przyjaźń z Jezusem trwała zawsze, a żywy przykład wiary oraz wsparcie rodziców i najbliższych pomagało im wzrastać w wierze.

* Trwamy na nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego i przyjęciem Sakramentu Bierzmowania przez naszą młodzież. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.

* Przyszła niedziela, czyli Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy liturgiczny okres wielkanocny i czas na przyjęcie tzw. Komunii wielkanocnej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Jezusem w Eucharystii.

* Już po raz dziesiąty w naszej parafii odprawiane będzie „Nabożeństwo Dwudziestu Sobót Różańcowych”. Zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową, wszystkich czcicieli Matki Bożej, do kaplicy Adoracji Najśw. Sakramentu w każdą sobotę o godz. 17.15 od 22 maja do 2 października br. włącznie.

* Komunia Święta przyjęta jeden raz w roku - najlepiej w okresie wielkanocnym oraz poprzedzająca ją spowiedź to obowiązek, swoisty plan minimum. Katolik musi być jednak zawsze gotowy na przyjęcie Eucharystii – musi trwać w stanie łaski uświęcającej, a więc unikać grzechów, szczególnie ciężkich. Kościół zachęca nas zarówno do częstego korzystania z łask, jakimi chce nas obdarzyć Jezus Chrystus w Najświętszym Sakramencie, jak i do oczyszczania naszych dusz w konfesjonałach, w sakramencie pokuty i pojednania. Częsta spowiedź i Komunia Święta to bowiem najlepsza droga do przemiany życia i nawrócenia się na drogę Ewangelii.

* W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży.

* W poniedziałek, 24 maja, w święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła, w naszej parafii przeżywać będziemy Uroczystość Najśw. Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, to także czas odpustu w naszej parafii. W tym dniu młodzież naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 17.00 przyjmie sakrament bierzmowania.

Archiwum »