UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA OBRAZU MATKI BOŻEJ MIŁOSIERDZIA W WILNIE

środa, 08-11-2023


już 16 listopada będziemy mieli obraz do nowopowstającej kaplicy

W czwartek, 16 listopada przeżywać będziemy święto Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, której wizerunek znajduje się w Wilnie i tego dnia własnie tam o godz. 10.00 ks. Bp Tadeusz Bronakowski poświęci wierną kopię tego obrazu namalowaną na drewnie, która po dotknięciu orginalnego obrazu zostanie przywieziona do naszej świątyni, aby w niedługim czasie mógł być zainstalowany w ołtarzu nowopowstającej kopii Ostrej Bramy. Przygotowanie na przyjazd obrazu o godz. 17.15 i po powitaniu obrazu w naszej świątyni o godz. 18.00 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Tadeusza Bronakowskiego. Zgodnie z prośbą Abpa Wilna, który zaprosił nas do Ostrej Bramy na poświęcenie obrazu, aby w uroczystości brała mała delegacja osób, nie organizujemy wspólnego wyjazdu, ale jeśli ktoś czuje potrzebę może to uczynić we własnym zakresie.

eKai
System do zarządzania cmentarzami parafialnymi
Aplikacja Drogowskaz
Mocni w Duchu dzieciom
Katechizm Kościoła Katolickiego
Langusta na palmie
Katoflix - filmy katolickie VOD
Brewiaż
Serwis niedziela.pl
Radio EM
Serwis W Drodze
Episkopat
Nasz Dziennik
Telewizja trwam