DZIEŃ POWSZEDNI:  6.30, 7.00, 18.00

ŚWIĘTA - REKOLEKCJE:  7.00, 9.00, 11.00, 17.00, 19.00

NIEDZIELA:  7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 15.00, 17.00
8.30 (z udziałem dzieci w roku szkolnym),
17.00 (z udziałem młodzieży), 19.00 (lipiec-sierpień), 14.00 w kaplicy szpitalnej

Odwiedza nas 26 gości

Galerie


Najczęściej czytane

z ostatniego miesiąca

DOMOWY KOŚCIÓŁ

JEŻELI CHCECIE...
•    Umacniać swoją wiarę
•    Pielęgnować miłość małżeńską
•    Uczyć się rozwiązywania konfliktów małżeńskich
•    Nawiązać głębszy kontakt i dobre relacje z dziećmi
•    Doświadczyć życia we wspólnocie

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNOTY DOMOWEGO KOŚCIOŁA

Domowy Kościół  jest  ruchem świeckich w Kościele, gałęzią rodzinną Ruchu Światło-Życie. Pomaga małżonkom sakramentalnym czerpać z łaski i mocy sakramentu małżeństwa, uczy jak żyć tym sakramentem i celebrować go przez całe życie. Łączy on w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame, od którego przejął ideał duchowości małżeńskiej, czyli dążenia do świętości w jedności ze współmałżonkiem.

 Po co Domowy...? Przecież jesteśmy w Kościele...
…ponieważ to w domu i rodzinie najbardziej doświadczamy działania Boga. W rodzinie w sposób naturalny rozwija się wiara człowieka. Rodzice współpracując z Bogiem mają wychowywać swoje dzieci na uczniów Chrystusa, a tym samym budować Kościół. W domu rodzinnym zmagamy się z trudnościami w relacjach mąż-żona, rodzice-dzieci. Rodzina chrześcijańska jest „Małym Kościołem”, tworzy „domowe sanktuarium”, stanowi najmocniejszą, podstawową i niczym nie zastąpioną strukturę kościelną.

Krąg Domowego KościołaGrupa 4-7 małżeństw, które wspólnie (mąż i żona) angażują się w proponowaną im formację. Uczestniczą w comiesięcznych spotkaniach kręgu i realizują podjęte wspólnie zobowiązania. Nie są one celem samym w sobie, ale środkiem do celu. Ich realizacja w małżeństwie odbywa się przez codzienny wspólny wysiłek małżonków, podejmujących poszczególne zobowiązania oraz przez wzajemną pomoc małżeństw z kręgu w dążeniu do Chrystusa (idea małej grupy jako środowiska koniecznego do wzrostu wiary).
 
Zapraszamy!
 

Kontakt | Polityka Cookies
Parafia pw Świetego Krzyża w Łapach | ul. Jana Matejki 10 | 18-100 Łapy | parafialapy.pl