DZIEŃ POWSZEDNI:  6.30, 7.00, 18.00

ŚWIĘTA - REKOLEKCJE:  7.00, 9.00, 11.00, 17.00, 19.00

NIEDZIELA:  7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 15.00, 17.00
8.30 (z udziałem dzieci w roku szkolnym),
17.00 (z udziałem młodzieży), 19.00 (lipiec-sierpień), 14.00 w kaplicy szpitalnej

Odwiedza nas 81 gości

Galerie


Najczęściej czytane

z ostatniego miesiąca

KURS NOWE ŻYCIE

Parafia Świętego Krzyża w Łapach zaprasza na wyjątkowe rekolekcje.
Chrystus czeka na każdego człowieka, w swoim miłosierdziu ukochał wszystkich ludzi, pozwól mu się odnaleźć , On przygotował dla Ciebie NOWE ŻYCIE!”
25-27 września 2020r.
Piątek: 18.00- 21.00 Sobota: 8.00- 21.00 Niedziela: 8.00 – 12.30
Parafia Świętego Krzyża w Łapach zaprasza na wyjątkowe rekolekcje. Jest to Kurs Nowe Życie, który powstał jako jedna z odpowiedzi na wezwanie Św. Jana Pawła II do nowej ewangelizacji. Zawiera odmienny w formie, żywy i prosty przekaz Dobrej Nowiny skierowany do współczesnego człowieka. Adresowany jest do osób pełnoletnich, które chcą doświadczyć na nowo miłości Boga. Jak wiemy, doświadczenie Jego miłości jest najcenniejsze w życiu każdego człowieka, daje ożywienie i umocnienie serca. Doświadczając tego, że jesteś kochany/kochana przez Stwórcę, który jest Ojcem pełnym dobroci zdobędziesz nowe siły do życia i dzielenia się miłością z innymi.
Cały Kurs Nowe Życie jest częścią programu międzynarodowej sieci Szkół Nowej Ewangelizacji i dlatego prowadzącym jest Pallotyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji z Lublina przy współpracy z Centrum Ewangelizacji Diecezji Łomżyńskiej Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej. Kurs jest prowadzony przez osoby świeckie wraz z księdzem. Tak więc pod pewnym względem cały Kurs jest wielkim świadectwem zwykłych osób, które doświadczyły miłości Boga.
Miejsce: Katolicka Szkoła Podstawowa przy parafii Świętego Krzyża w Łapach
Ofiara na potrzeby organizacji rekolekcji (70 zł) obejmuje różne materiały niezbędne do poprowadzenia kursu, obiad i kolację w sobotę oraz kawa, herbata i ciastka. Ofiarę umieszczamy w szkole podczas recepcji na początku rekolekcji. Jeśli chciałbyś wziąć udział w kursie, a finanse miałyby być przeszkodą, zgłoś to do ks. Adama Ulatowskiego pod numerem 514731400.
UWAGA! Ten kurs jest dochodzony, bez noclegów. Liczba miejsc ograniczona, więc prosimy o zgłoszenia jak najszybciej. W kursie mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie, które wcześniej zgłosiły swoją chęć uczestnictwa w tych rekolekcjach przez formularz na stronie centrumewangelizacji.pl ! Kurs jest całością, dlatego zapraszamy do zarezerwowania sobie całego weekendu i bycia na kursie od początku do końca

Uwaga! Na rekolekcje bardzo prosimy zabrać ze sobą maseczkę lub przyłbicę zakrywającą usta i nos.
Rozpoczęcie w piątek (25 września) o godz. 18.00 Mszą Świętą w Kościele Świętego Krzyża w Łapach, a następnie przejście do Szkoły Podstawowej obok świątyni.
Nie chcemy ci obiecać, że ten kurs rozwiąże wszystkie twoje problemy, trudności, choroby, ale mamy nadzieję, że będziesz mógł/a powtórzyć za św. Siostrą Faustyną: „Z tych rekolekcji wychodzę całkowicie przemieniona przez miłość Bożą. Dusza moja poważnie i mężnie rozpoczyna nowe życie, chociaż na zewnątrz to życie niczym się nie zmieni, a nikt tego nie dostrzeże; jednak miłość czysta jest mi przewodniczką życia, a na zewnątrz miłosierdzie jest owocem jej. Czuję, że jestem cała przesiąknięta Bogiem i z tym Bogiem idę w życie codzienne, szare, żmudne i mozolne, ufając Temu, którego czuję w sercu, że przemieni tę szarzyznę w moją osobistą świętość.” (Dz 1326)

Zapisy na stronie: centrumewangelizacji.pl lub w kancelarii parafii Świętego Krzyża w Łapach lub u ks. Adama Ulatowskiego pod numerem: 514731400

Galeria:

Kontakt | Polityka Cookies
Parafia pw Świetego Krzyża w Łapach | ul. Jana Matejki 10 | 18-100 Łapy | parafialapy.pl