Ogłoszenie parafialne
20 sierpnia 2017

* W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. We wtorek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

* Dzisiejsza niedziela, jest trzecią niedzielą miesiąca. W tzw. niedzielę ofiarności w naszej parafii ofiary złożone na tacę, przeznaczamy na prace izolacyjne stropów świątyni, które w tym tygodniu rozpoczniemy. Bóg zapłać.

* W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tace przeznaczone będą na uzyskanie środków, których Stolica Apostolska potrzebuje do pełnienia należytej służby wobec całego Kościoła.

* W następną niedzielę po raz kolejny będziemy mogli oddać krew - podzielmy się cząstką życia z drugim człowiekiem. Krew można oddawać od godz. 8.00 do 13.00 w specjalnie przystosowanym ambulansie stojącym na placu kościelnym. Prosimy o zabranie dowodu osobistego.

* W sobotę 26 sierpnia br. o godz. 10.00 z parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła wyrusza Pieszą Pielgrzymka Solidarności do Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. Samochód bagażowy podstawiony będzie już od godz. 9.00.

* W dniu 2 września w Łomży odbędzie się, jak co roku Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu z naszej parafii oraz zapisy na wyjazd u ks. Jacka. Koszt 25 zł.

* Z dniem dzisiejszym swoją posługę w naszej parafii kończy s. Zuzanna, która pełniła funkcję zakrystianki w naszej parafii, a rozpocznie pracę w Bielsku Podlaskim jako katechetka. Dziękujemy za posługę w naszej świątyni. Życzymy siostrze wszelkiej pomyślności i błogosławieństwa Bożego w nowym miejscu jej służby dla Boga. Pracę zakrystianki w naszej wspólnocie parafialnej podejmie s. Margita, serdecznie witamy siostrę w naszej wspólnocie i życzymy wielu łask w posłudze.

* Ze względu na remonty dróg przy kościele, festyn parafialny przenosimy na ostatnią niedzielę września.

Archiwum »