Ogłoszenie parafialne
10 lutego 2019

* Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary.

* W dniu dzisiejszym ofiarą złożoną, przy wyjściu ze świątyni, do puszek możemy wesprzeć misjonarzy w działaności misyjnej na świecie.

* Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii już dzisiaj o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji chorych i cierpiących. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia.  Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

* 14 lutego wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.

* Za tydzień spotkania formacyjne dla rodziców: po Mszy Św. o godz. 8.30 - dzieci przygotowujących się do I Komunii Św., a po Mszy Św. o godz. 17.00 - młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

* W przyszłą niedzielę przypada III niedziela miesiąca, czyli niedziela ofiarności na potrzeby naszej świątyni. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na prace prowadzone przy naszej świątyni.

* Wydział Duszpasterstwa Rodzin wraz z ruchem Spotkania Małżeńskie, zaprasza małżeństwa na weekendowe rekolekcje w Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. Rekolekcje odbędą się w dwóch terminach:

1) w dniach od 15 do 17 lutego 2019 roku;

2) w dniach od 29 do 31 marca 2019 r. Początek spotkania w piątek o godz. 19.00, a zakończenie w niedzielę o godz. 13.30. Rekolekcje przeznaczone są dla małżeństw o różnym stażu małżeńskim, różnym poziomie wiedzy i zaangażowaniu religijnym, z różną skalą uczuć łączących lub dzielących małżonków. Zapraszamy zarówno tzw. „dobre małżeństwa”, jak i małżeństwa przeżywające poważne konflikty, myślące niejednokrotnie o rozstaniu. Doświadczenia ponad tysiąca weekendów odbywających się w całej Polsce pokazują, że forma Spotkań małżeńskich cieszy się dużym powodzeniem. Program rekolekcji oparty na wiedzy z zakresu psychologii komunikacji i teologii, pozwala lepiej zrozumieć siebie nawzajem w duchu miłości oraz poznać potrzeby i oczekiwania współmałżonka. W atmosferze wyciszenia, z dala od codziennych trosk, istnieje wspaniała możliwość pogłębienia wzajemnych więzi, odnowienia miłości oraz zażegnania pojawiających się trudności i konfliktów.

Zgłoszenia i informacje: Bożena i Przemysław Sułkowscy, tel. 661 754 243 (proszę dzwonić po 17.00), e-mail: zgloszenia.bialystok@spotkaniamalzenskie.pl

Archiwum »