DZIEŃ POWSZEDNI:  6.30, 7.00, 18.00

ŚWIĘTA - REKOLEKCJE:  7.00, 9.00, 11.00, 17.00, 19.00

NIEDZIELA:  7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 15.00, 17.00
8.30 (z udziałem dzieci w roku szkolnym),
17.00 (z udziałem młodzieży), 19.00 (lipiec-sierpień), 14.00 w kaplicy szpitalnej

Odwiedza nas 31 gości

Galerie


Najczęściej czytane

z ostatniego miesiąca
Ogłoszenie parafialne
25 sierpnia 2019

* Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

* Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, w III niedzielę miesiąca, z przeznaczeniem na prace prowadzone przy naszej świątyni.

* W czwartek, zakończyliśmy trwające przez 15 dni, spotkania grupy duchowych pielgrzymów, którzy każdego dnia gromadząc się we wspólnocie grupy białej - św. Jana Pawła II, trwali na modlitwie podczas Apelu Jasnogórskiego, wspierając pielgrzymów pieszych z łomżyńskiej i warszawskiej pielgrzymki. Wyrażamy wdzięczność wszystkim tak licznie przybywającym na wieczorne trwanie z Maryją a szczególnie osobom zaangażowanym w służbę muzyczną - śpiewając i ucząc radosnych pieśni, ministrantom, kapłanom na czele z przewodnikiem tej grupy ks. Jackowi Rowińskiemu. Za to dobro - wszystkim składamy - Bóg zapłać.

* 23 sierpnia, w 80. rocz. podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

* W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na uzyskanie środków, których Stolica Apostolska potrzebuje do pełnienia należytej służby wobec całego Kościoła.

* 25 sierpnia po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy do Kaplicy Dzieciątka Jezus (nad zakrystią) na modlitwę wraz z siostrami - Karmelitankami naszej parafii. Modlimy się do Jezusa – Boskiego Dzieciątka.

* Za tydzień po raz ostatni w tym roku będzie odprawiona Msza św. niedzielna o godz. 19.00. Od września znów odprawiana będzie o godz. 15.00.

* W przyszłą niedzielę, 25 sierpnia, będziemy mogli po raz kolejny podzielić się najcenniejszym lekarstwem jakim jest KREW. Pobieranie krwi również dzisiaj podczas festynu parafialnego.

* Już dzisiaj Mszą św. o godz. 11.30 rozpoczniemy festyn parafialny „Wakacje z mundurem” z udziałem służb mundurowych, którzy zostali zaproszeni do zaprezentowania swoich narzędzi codziennej pracy. Jak co roku, będzie również i dzisiaj wiele atrakcji dla każdego, który znajdzie coś dla ducha i dla ciała.

PEREGRYNACJA KRZYŻA i PISMA ŚWIĘTEGO
W ostatnich dniach zakończyła się peregrynacja Krzyża i Pisma św. w rodzinach mieszkających przy ul. Szpitalnej. Msza św. dziękczynna w ich intencji zostanie odprawiona w dniu 8 września 2019 r. o godz. 15.00. Bóg zapłać za złożone ofiary. obecnie nawiedzenie Krzyża i Pisma św. odbywa się w rodzinach mieszkających przy ul. Matejki, Maczka i Tuwima.
Archiwum »
Kontakt | Polityka Cookies
Parafia pw Świetego Krzyża w Łapach | ul. Jana Matejki 10 | 18-100 Łapy | parafialapy.pl