Ogłoszenie parafialne
Ogłoszenia 18 czerwca 2017
* Minęła połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się, na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do Miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa.
* Wyrażamy wdzięczność za dzisiejsze ofiary złożone na tacę w trzecią niedzielą miesiąca, dzień ofiarności w naszej parafii, przeznaczone na dalsze prace prowadzone przy naszej świątyni. Bóg zapłać!
* 20 czerwca, przypada ustanowiony przez ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Przypomnijmy: uchodźca to osoba, która z powodu obaw przed prześladowaniem, ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne pozostaje poza swoim krajem i nie może liczyć na ochronę swoich praw w kraju ojczystym. Takich osób na całym świecie są setki tysięcy. Ten dzień ma upamiętnić ich odwagę i siłę, ich tęsknotę za rodzinną ziemią i za bliskimi. Również w naszych modlitwach starajmy się przynieść im ulgę w ich cierpieniach.
* Przeżywamy oktawę Bożego Ciała, do czwartku włącznie nieszpory i procesja eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św. o godz. 18.00. We czwartek uroczyste zakończenie oktawy, czyli tzw. Ostatni Nieszpór. W tym dniu święcimy wianki z ziół i kwiatów, a podczas Mszy św. o godz. 18.00 udzielimy błogosławieństwo dzieciom.
* W piątek, 23 czerwca, o godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji.
* W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.
* W przyszłą niedzielę słowo Boże wygłosi s. Helena Kamińska misjonarka z Etiopii ze zgromadzenia Sióstr Salezjanek pochodząca z parafii Poświętne, która będzie zbierała ofiary do puszek na misje św.
* W następną niedzielę będziemy mogli oddać krew od godz. 8.00 do 13.00 w specjalnie przystosowanym ambulansie stojącym na placu kościelnym.
* Za tydzień po Mszy Św. o godz. 15.00 siostry Karmelitanki zapraszają na wspólną modlitwę do kaplicy Dzieciątka Jezus (nad zakrystią).
* W dniach od 3 do 7 lipca br. po raz kolejny organizujemy półkolonie letnie dla dzieci szkół podstawowych. Szczegóły i zapisy u ks. Jacka lub w kancelarii.

Archiwum »