Ogłoszenie parafialne
18 lutego 2018 roku
* W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.
* Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia tego czasu. Taką okazją są różne umartwienia czy wyrzeczenia bądź też dobre postanowienia. Warto to duchowe ćwiczenie podjąć. W ten sposób można się włączyć w modlitwę Kościoła o ducha pokuty. Choć kwartalne dni modlitw w tej intencji dobiegają dziś końca, to ducha umartwienia, pokuty trzeba nieustannie w sobie rozwijać.
* Włączmy się w głębokie przeżycie świętego czasu  Wielkiego Postu, przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 dla dzieci i o 18.00 dla wszystkich, a Gorzkie Żale - w niedziele po Mszy Św. o godz. 11.30 i środy po Mszy św. o godz. 18.00. W niedziele Wielkiego Postu też, o godz. 6.35 będziemy wspólnie śpiewać Godzinki o Męce Pańskiej (zamiast o Niepokalanym Poczęciu NMP). Do udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach podejmowanych na Wielki Post.
* Dobrze by było również znaleźć czas na wartościową lekturę, pomagającą nam w pogłębieniu naszej wiary, na medytację słowa Bożego, czytanie Pisma Świętego. Można to robić w gronie rodzinnym, dzieląc się tym, co się w nas rodzi pod wpływem tej lektury.
* Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu oraz za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.
* Wyrażamy wdzięczność za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, które w III niedzielę miesiąca, czyli niedzielą ofiarności przeznaczamy na potrzeby naszej świątyni. Dzisiejsze ofiary przeznaczone są na prace remontowe prowadzone w małej zakrystii.
* Bóg zapłać również za ofiary wrzucone do puszek przy wyjściu ze świątyni, z przeznaczeniem na misje święte.
* W dniu dzisiejszym odbędą się spotkania formacyjne dla rodziców: po Mszy Św. o godz. 8.30 - dzieci przygotowujących się do I Komunii Św., a po Mszy Św. o godz. 17.00 - młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
* Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes - dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy.
* W następną niedzielę po raz kolejny możemy oddać krew, a tym samym podzielić się życiem. Krew można oddawać od godz. 8.00 do 13.00 w Szkole Katolickiej. Pamiętajmy o zabraniu dowodu osobistego.
Archiwum »