Ogłoszenie parafialne
8 GRUDNIA 2019
* Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego.
* Wyrażamy wdzięczność s. Mariett, która w formie świadectwa mówiła o Bożym Miłosierdziu oraz o grupach modlitewnych o nazwie „koła koronkowe”, które zainicjowała kilka lat temu a teraz mogą również powstać w naszej parafii.
* Dzisiejsza niedziela jest 20. Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego.
* Z Maryją podążamy adwentową drogą, przygotowując się na przyjęcie niezwykłego daru – narodzenia Bożego Syna, naszego Odkupiciela, który na nowo otwiera nam bramy nieba. Nie zmarnujmy tego daru i w trosce o zbawienie własnej duszy wsłuchajmy się w to, co podpowiada nam służebnica Pańska. Przypominamy, że w adwencie codziennie o godz. 6.00 uroczysty śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najśw. Maryi Panny, a ok 6.30 Msza św.
* Dzieci, które uczestniczą w roratach, od poniedziałku do piątku zapraszamy na „Śniadania Roratnie”. Już dziś wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy w różny sposób wspierają akcję „Roratnie śniadanie” dzięki któremu dzieci, uczestniczące w roratach, mogą najedzone pójść do szkoły na lekcje. Bóg zapłać!
* W tych dniach wspominamy bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii, kiedy to 13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny.
* W przyszłą niedzielę odbędą się spotkania formacyjne dla rodziców: po Mszy Św. o godz. 8.30 - dzieci przygotowujących się do I Komunii Św., a po Mszy Św. o godz. 17.00 – młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.
* Za tydzień, przypada III niedziela miesiąca, tj. niedziela ofiarności na potrzeby naszej świątyni. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na ogrzewanie świątyni.
* Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i ofiarodawcom, którzy włączyli się w zbiórkę żywności dla potrzebujących w ramach bożonarodzeniowej akcji „Tak, pomagam” przeprowadzonej w łapskich sklepach. Żywność zebrana w czasie akcji będzie wydawana w formie paczek świątecznych dla osób potrzebujących z terenu naszej parafii w dniu 11 grudnia br. od godz. 16.00, w budynku parafialnym (od ul. Chełmońskiego).
* W tym tygodniu pan organista Grzegorz Perkowski wraz z p. Mirosławem przyniosą poświęcone opłatki do naszych mieszkań: poniedziałek - 9 grudnia: ul. Kopernika; wtorek - ul. Rzemieślnicza, Sikorskiego.
Archiwum »