Ogłoszenie parafialne
20 WRZEŚNIA 2020

* Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie. Wychodząc ze śwityni ofiarą złożoną do puszki wesprzyjmy działalność Diecezjalnego Radia Nadzieja.

* Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę - w trzecią niedzielę miesiąca - dzień ofiarności w naszej parafii, z przeznaczeniem na prace prowadzone przy naszej parafii.

* Trwa rok szkolny i katechetyczny. Prosimy, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcamy też, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem wstępując do wspólnot działających w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej pracy.

* W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. W tym dniu podczas Eucharystii będziemy dziękować Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.

* Liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio, który z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą, 23 września.

* W piątek, czyli 25 września - jak każdego 25 dnia miesiąca, po Mszy św. o godz. 18.00 Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus, zapraszają na wspólną modlitwę do kaplicy Dzieciatka Jezus, która w naszym kościele znajduje się nad zakrystią.

* W przyszłą niedzielę, 27 września, w Kościele będziemy obchodzić 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki.

* W następną niedzielę kolejny raz będziemy mogli oddać krew - podzielmy się tym „lekarstwem” z innymi. Krew będzie można oddawać, od godz. 8.00 do 13.00, w budynku Katolickiej Szkoły Podstawowej. Pamiętajmy o zabraniu dowodu osobistego.

* Ze względu na małą ilość osób zapisanych na pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin do Częstochowy, wyjazd z Łap zostaje odwołany.

* Natomiast Diecezjalne Duszpasterstwo Żywego Różańca zaprasza do udziału w dorocznej, 31. Pielgrzymce Żywego Różańca do Sanktuarium Królowej Polski w Nowej Osuchowej. Obędzie się ono w pierwszą sobotę miesiąca - 3 października 2020 r. pod hasłem: „Żywy Różaniec znakiem jedności z Ojcem Świętym i Kościołem”. Zgłoszenia u ks. Tomasza.

* Informacje o „Koronce na ulicach miast” za tydzień.

Archiwum »