Ogłoszenie parafialne
21 LUTEGO 2021

* Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.
* Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na prace prowadzone w parafii, w przypadającą trzecią niedzielę miesiąca, czyli niedzielę ofiarności. Bóg zapłać.
* W dniu dzisiejszym rozpoczynamy tzw. kurs przedmałżeński dla narzeczonych przygotowujących się do małżeństwa. Spotkanie w dniu dzisiejszym i w przyszłą niedzielę odbędzie się po Mszy św. o godz. 10.00 w budynku Szkoły Katolickie
* We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz. 7.00 i 18.00 (dla wszystkich) oraz o godz. 17.00 dla dzieci i młodzieży. Nabożeństwo „Gorzkie Żale” będziemy odprawiać w środy o godz. 18.00 i niedziele o godz. 8.30. Godzinki o Męce Pańskiej w każdą niedzielę wielkopostną o godz. 6.40. Za udział w Gorzkich Żalach, a także w Drodze Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
* W okresie Wielkiego Postu zmieniliśmy godzinę odprawiania Mszy św. dla dzieci, już dzisiaj zapraszamy dzieci na godz. 11.30.
* Spotkania formacyjne dla rodziców, których dzieci przygotowują się do przyjęcia sakramentów św. odbędą się dzisiaj: po Mszy Św. o godz. 11.30 - dzieci przygotowujących się do I Komunii Św., a po Mszy Św. o godz. 17.00 – młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
* W czwartek, 25 lutego po Mszy św. wieczornej Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus zapraszają do wspólnej modlitwy w kaplicy Dzieciątka Jezus.
* Za tydzień w II niedzielę Wielkiego Postu Ad Gentes będą zbierane ofiary do puszek na misje św.
* W tym roku rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 25-27 marca 2021 roku (od czwartku do soboty) i będzie im przewodniczył ks. Antoni Balcerzak. Również w tym samym czasie będą rekolekcje dla młodzieży transmitowane z naszej parafii w Radio Maryja. Już dzisiaj zaplanujmy czas, abyśmy mogli skorzystać z tego świętego czasu, słuchając Słowa Bożego i korzystając z sakramentu pokuty.
* W przyszłą niedzielę będziemy mogli podzielić się najcenniejszym lekarstwem jakim jest krew. Krew można oddawać w godz. 8.00 – 13.00 w budynku Szkoły Katolickiej.

Archiwum »