Ogłoszenie parafialne
20 PAŹDZIERNIKA 2019

* „Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” – pytanie wybrzmiewające w dzisiejszą niedzielę może znaleźć wiele odpowiedzi. Ostatecznie sprowadza się jednak do pytania o naszą duchową kondycję. Podejmujmy nieustannie trud gotowości na spotkanie z Panem.
* W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św., a także rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Wyjątkowo, będzie to jedno, wspólne spotkanie dla wszystkich rodziców, a poprowadzi je ks. prof. Marek Dziewiecki. Natomiast po Mszy św. o godz. 17.00 - odbędzie się katecheza dla narzeczonych i małżonków. Zapraszamy.
* Wyrażamy wdzięczność ks. prof. Markowi Dziewieckiemu, który dzisiaj głosił w naszej wspólnocie Słowo Boże a także głosił katechezy dla narzeczonych, małżeństw i rodziców, których dzieci przygotowują się do przyjęcia sakramentów św.
* Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę - w III niedzielą miesiąca - z przeznaczeniem na ołtarzyk, który jest przygotowywany za ołtarzem głównym, gdzie umieszczony jest Krzyż Św. do adoracji (po zakończonej peregrynacji).
* Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie.
* W przyszłą niedzielę  będziemy mogli złożyć ofiary na misje, wtedy też będą rozprowadzane „Herbatki misyjne” z przeznaczeniem na działalność misyjną Ks. Witolda Szulczyńskiego, który posługuje w Gruzji. Ks. Misjonarz odwiedzi naszą parafię 17 listopada br.
* We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża. W tym dniu po każdej Mszy św. będzimy mogli również adorować relikwie Świętego.
* W piątek, 25 października, po nabożeństwie wieczornym - Siostry Karmelitanki zapraszają do kaplicy Dzieciątka Jezus - na wspólną modlitwę.
* Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz przyjmujemy wypominki. Natomiast intencje do Nowenny za zmarłych, odmawianej w dniach od 1 do 9 listopada, wypisujemy na kartkach i przynosimy z dobrowolną ofiarą do zakrystii.
* W przyszłą niedzielę w Szkole Katolickiej, od godz. 8.00 do 13.00, będziemy mogli oddać krew, a tym samym podzielić się życiem.
Archiwum »