Ogłoszenie parafialne
9 GRUDNIA 2018
* Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.
* Wyrażamy wdzięczność Jego Ekscelencji ks. Biskupowi Tadeuszowi Bronakowskiemu za dzisiejsze Słowo Boże i wspólną adwentową modlitwę.
* Dzisiejsza niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za osobistą i wspólnotową modlitwę oraz złożone ofiary  do puszek jako wyraz łączności z Kościołem na Wschodzie.
* Przypominamy, że w adwencie codziennie o godz. 6.00 uroczysty śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najśw. Maryi Panny a ok 6.30 Msza św. Wszyscy przynosimy świece - lampiony, a dzieci z lampionami uczestniczą w procesji na wejście. Wszystkie dzieci, które uczestniczą w tym nabożeństwie, od poniedziałku do piątku zapraszamy na „Śniadania Roratnie”.
* Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy w różny sposób wspierają akcję „Roratnie śniadanie” dla dzieci, które uczestniczą w roratach a później idą do szkoły na lekcje. Dzięki temu mogą najedzeni pójść na lekcje a jednocześnie przeżyć wspólnotę przy stole. Bóg zapłać!
* W tym tygodniu w czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Ojczyzny.
*  W przyszłą niedzielę odbędą się spotkania formacyjne dla rodziców: po Mszy Św. o godz. 8.30 - dzieci przygotowujących się do I Komunii Św., a po Mszy Św. o godz. 17.00 - młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
* Najbliższa niedziela jest III niedzielą miesiąca, to dzień ofiarności w naszej parafii. Ofiary składane na tace zostaną przeznaczone na ogrzewanie świątyni.
* Wolontariusze z Parafialnego Koła Caritas w przyszłą niedzielę przeprowadzą zbiórkę do puszek po każdej Mszy św. w ramach corocznej kwesty „Bożonarodzeniowy Dar Serca”. Celem kwesty jest dofinansowanie leczenia, rehabilitacji profilaktyki zdrowotnej dzieci i dorosłych w ramach Funduszu „Dzieci Chore” Caritas Diecezji Łomżyńskiej.
* Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom i Ofiarodawcom, którzy włączyli się w zbiórkę żywności dla potrzebujących w ramach akcji „Bożonarodzeniowy Dar Serca” przeprowadzonej w łapskich sklepach. Żywność zebrana w czasie akcji będzie wydawana w formie paczek świątecznych dla osób potrzebujących z terenu naszej parafii w dniu 11 grudnia od godz. 16.00,  w budynku parafialnym (od ul. Chełmońskiego).
* Dzisiaj w budynku Szkoły Katolickiej trwa kiermasz rękodzieła. Ozdoby  wykonali podopieczni Świetlicy Socjoterapeutycznej „Świat w Kolorach” i Dziennego Domu „Senior Plus”, a dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie dla podopiecznych tych placówek.
* Wizytę duszpasterską, czyli kolędę rozpoczniemy 27 grudnia zaraz po świętach Bożego Narodzenia. Plan kolędy na najbliższe dni podamy w następnej gazetce.
Archiwum »