Ogłoszenie parafialne
OGŁOSZENIA 21 MAJA 2017

* Przez ostatnie dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie.

* Wyrażamy wdzięczność za dzisiejsze ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na dalsze prace prowadzone przy naszej świątyni.

* Od jutra, przez trzy dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.

* W środę, w uroczystość NMP Wspomożycielki Wiernych, w dzień odpustu w naszej parafii, podczas Mszy św. o godz. 17.00 młodzież przyjmie sakrament bierzmowania, którego udzieli Ks. Biskup Stanisław Stefanek. Na zakończenie procesja eucharystyczna - zapraszamy do udziału wszystkie feretrony oraz dzieci do sypania kwiatków.

* Jest to również, ogłoszony przez Benedykta XVI, dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach. * W czwartek po Mszy św. wieczornej siostry Karmelitanki Dzieciatka Jezus zapraszają na wspólna modlitwę do Kaplicy Dzieciątka.

* Od piątku rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada 4 czerwca i kończy okres wielkanocny a tym samym czas spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej. A w najbliższą niedzielę będziemy świętować Wniebowstąpienie Pańskie.

* W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

* 28 maja podczas Mszy św. o godz. 11.30, 90-lecie powstania będzie świętowała Ochotnicza Straż Pożarna z Łap a także zostanie poświęcony nowy sztandar Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach. Po Eucharystii odprawa strażacka wg ceremoniału na placu kościelnym. W uroczystości weźmie udział p. Minister MSWiA Jarosław Zieliński oraz Generał Brygadier PSP Leszek Suski. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji naszych Strażaków.

* W następną niedzielę, od godz. 8.00 do 13.00 w specjalnie przystosowanym ambulansie stojącym na placu kościelnym, kolejny raz będziemy mogli oddać krew. Pamiętajmy o zabraniu dowodu osobistego.

* W najbliższą sobotę tj. 27 maja po Mszy Św. o godz. 18.00 po raz czwarty w naszej parafii rozpoczyna się łaskami słynące Nabożeństwo Dwudziestu Sobót Różańcowych. Nabożeństwo zakończy się w sobotę 7 października w Uroczystość Królowej Różańca Świętego. Praktyka Dwudziestu Sobót obejmuje udział w Eucharystii (do pełnego uczestnictwa potrzebna jest spowiedź i komunia św.) oraz odmówienie całego różańca lub przynajmniej jednej części.

Archiwum »