Ogłoszenie parafialne
15 kwietnia 2018
* Zmartwychwstały Jezus ukazał się przestraszonym, uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Poznali Go dopiero, gdy pisma im wyjaśniał i łamał dla nich chleb.
* Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego, a także do wzięcia karteczki z fragmentem Pisma św. do osobistej refleksji w ciągu roku. Karteczki zostały wyłożone w koszyczkach na stoliku z tyłu kościoła.
* W dniu dzisiejszym odbędą się spotkania formacyjne dla rodziców: po Mszy Św. o godz. 8.30 - dzieci przygotowujących się do I Komunii Św., a po Mszy Św. o godz. 17.00 – młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
* Wyrażamy wdzięczność za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, w III niedzielę miesiąca - niedzielę ofiarności na prace remontowe kaplicy św. Józefa, które rozpoczęliśmy.
* Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne.
* W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży
* Zaproszenie na wspólne ponowienie Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa przez parafię pw. Św. Krzyża oraz parafię pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łapach. Dla uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę - Polskę, Wspólnoty dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa w Łapach pragną podziękować Panu Bogu za dar wolności a jednocześnie po raz kolejny odpowiedzieć na wezwanie Pana Jezusa, który do Rozalii Celak mówił: Trzeba wszystko uczynić, by Intronizacja była przeprowadzona. Jest to ostatni wysiłek Miłości Jezusowej na te ostatnie czasy. Tylko te państwa nie zginą, które będą oddane Jezusowemu Sercu przez Intronizację. Aby Intronizacja nie była tylko aktem zewnętrznym i aby dokonała się w każdym sercu pragniemy ten akt ponowić, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich parafian obu parafii na uroczystość ponowienia intronizacji, która odbędzie się 3 maja 2018r o godz. 11.00 w kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łapach.
* 1 maja 2018 r. o godz. 8.00 z naszego kościoła wyruszy Piesza Pielgrzymka Ludzi Świata Pracy do Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. Na zakończenie pielgrzymki podczas Mszy Św. w Sanktuarium w Hodyszewie za wstawiennictwem Św. Józefa oraz Matki Bożej będziemy dziękować Panu Bogu za otrzymane łaski a także prosić o wszelkie błog. dla wszystkich rodzin, naszego miasta i całej okolicy. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Bliższych informacji udziela p. Stanisław Perkowski tel. 509 510 801 oraz p. Barbara Tomaszewska tel. 519 168 027
Archiwum »