Ogłoszenie parafialne
9 MAJA 2021

* Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.

* W dniu dzisiejszym uroczystość I Komunii Św. przeżywają dzieci z klas III. Dzień I Komunii św. jest dla chrześcijanina jednym z najważniejszych w życiu. Chociaż w tym trudnym czasie pandemii, mimo ograniczeń jako rodzice, chrzestni czy krewni w małym gronie uczestniczący w uroczystości, nie zaniedbajmy okazji, aby razem z dzieckiem przystąpić w tym dniu do Stołu Pańskiego, ofiarowując Komunię św. w jego intencji.

* Natomiast w przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 11.30, dzieci będą przeżywać rocznicę I Komunii Św. Ze względu na udział dzieci, zachęcamy do udziału w niedzielnej Eucharystii o innej godzinie.

* W czwartek przypada 104. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 40. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej.

* W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego i przyjęcia sakramentu Bierzmowania przez naszą młodzież. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.

* Młodzież naszej parafii, 24 maja, podczas Mszy św. o godz. 17.00, przyjmie sakrament Bierzmowania. Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

* Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św.

* Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe w kościele w zwykłe dni o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30, a w święta po Mszy św. o godz. 17.00. Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcam, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych.

* Przyszła niedziela jest trzecią niedzielą miesiąca, to niedziela ofiarności w naszej parafii. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na prace remontowe prowadzone w naszej świątyni.

* Uczestnicząc w nabożeństwach zachowajmy wymaganą odległość (1,5 m między osobami) i ilość osób na powierzchni danego miejsca świątyni (1 osoba na 15 m). Pamiętajmy o maskach i dezynfekcji. Komunię Św. możemy przyjmować „na rękę”, na początku udzielania ustawiając się w głównej nawie w procesji. Sami starajmy się tego pilnować. Istnieje również możliwość łączenia się w duchowo oglądając transmisje „na żywo” sprawowanej w naszej świątyni Mszy św. niedzielnej o godz. 8.30 na kanałach internetowych parafii Facebooku czy YouTube.

Archiwum »