Ogłoszenie parafialne
28 CZERWCA 2020

* Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

* W dniu dzisiejszym, od godz. 8.00 do 13.00, w Szkole Katolickiej możemy oddać krew. Pamiętajmy o zabraniu dowodu tożsamości.

* Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Msze św. w porządku świątecznym: 7.00, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00. Ofiary składane na tacę w tym dniu zostaną przeznaczone „na uzyskanie środków, których Stolica Apostolska potrzebuje do pełnienia należytej służby wobec całego Kościoła”.

* W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy Świętej dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas pierwszopiątkowego nabożeństwa. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność.

* Z racji wakacji zawieszamy odwiedziny duszpasterskie chorych w pierwsze piątki miesiąca. W naglących przypadkach prosimy o kontakt z kancelarią parafialną lub pod nr tel. 535-888-075.

* Od 1 lipca br. w naszej parafii posługę duszpasterską rozpocznie nowy wikariusz Ks. Adam Ulatowski, który w ostatnim czasie przechodził formację we Wspólnocie Przyjaciół Oblubieńca w Lublinie. Cieszymy się, że już od środy w naszej wspólnocie parafialnej będziemy mieli jednego kapłana więcej. Ks. Adamowi życzymy, aby posługa wśród nas dawała mu wiele radości i satysfakcji, a Boże błog. i dary Ducha Św. oraz opieka Matki Bożej były jego mocą do działań w pracy.

* W piątek, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. Podczas Eucharystii będziemy modlić się o wzrost Kościoła na całej ziemi. Będzie to nasza odpowiedź na wezwanie Chrystusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody…” – także, a może przede wszystkim, w wakacje. Wszyscy i wszędzie jesteśmy odpowiedzialni za Kościół.

* W miesiącach wakacyjnych lipcu i sierpniu zmieniamy godziny odprawiania Mszy św. w niedziele. Msza św. z godz. 15.00 zostaje przeniesiona na godz. 19.00.

Archiwum »