Ogłoszenie parafialne
22 LISTOPADA 2020

* Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą uroczystość po Mszy Św. o godz. 11.30, odbędzie się wystawienie Najśw. Sakrament i odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

* Wyrażamy wdzięczność za złożone ofiary na tacę z przeznaczeniem na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

* W środę, 25 listopada, po nabożeństwie wieczornym - Siostry Karmelitanki zapraszają do kaplicy Dzieciątka Jezus na wspólną modlitwę.

* To już ostatnie dni, aby zamówić Zdrowaśki/wypominki na cały rok. Od następnej niedzieli rozpoczniemy czytanie naszych bliskich zmarłych, których będziemy polecali modlitwie Kościoła.

* Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana, który ma nas przygotować do świąt Bożego Narodzenia. I już 30 listopada, rozpoczniemy odprawianie adwentowych Rorat. Śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny o godzinie 6.00, a o godz. 6.30 Msza św. Zachęcamy wszystkich do udziału w roratach, pamiętajmy o zabraniu ze sobą lampionu.

* W najbliższą niedzielę rozpoczynamy adwentowy kurs przedmałżeński dla wszystkich chętnych, którzy w najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Spotkania odbędą się 29 listopada i 6 grudnia w Szkole Katolickiej po Mszy Św. o godz. 10.00. Przypominamy wszystkim, że nadal obowiązuje kurs przedmałżeński, a także katecheza przedmałżeńska – spotkania dla narzeczonych (5 spotkań). Najbliższe spotkania rozpoczną się już po nowym roku, szczegóły wkrótce.

* W przyszłą niedzielę w budynku Szkoły Katolickiej będziemy mogli oddać krew. Akcja trwa od godz. 8.00 do godz. 13.00. Pamiętajmy o zabraniu dowodu tożsamości.

* Informujemy i zachęcamy wszystkich, którzy przeszli już stan chorobowy COVID-19 i dzisiaj posiadając status „ozdrowieńca”, że mogę dzielić się osoczem, w którym zawarte przeciwciała są potrzebne w leczeniu obecnie zarażonych koronowirusem. Pobieranie takiego osocza odbywa się w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku przy ul. M. Skłodowskiej - Curie 23, tel. 663 884 663 lub 667 791 667.

Archiwum »