Ogłoszenie parafialne
ogłoszenia 15 października 2017
* Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę ofiary z przeznaczeniem na wymianę kolejnych okien w świątyni, które są już w produkcji.
* Jutro, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wie­loletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. Dzisiaj w naszej parafii, swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Jak pamiętamy, głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Dlatego przy wyjściu ze świątyni zbierane są ofiary do puszek na ten cel.
* W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie podczas Mszy Św. i różańca o godz. 18.00.
* W czwartek, 19 października w liturgii będziemy wspominać męczennika naszych czasów, bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. Jego relikwie od 14 września 2011 r. mamy w naszej świątyni i są wystawione do publicznej czci w kaplicy MB Królowej Polski, gdzie zostały też umieszczone witraże w wizerunkiem bł. Męczennika, Patrona Solidarności. Tego zapraszamy na Mszę św. i adorację relikwii przez ucałowanie.
* Zbliża się listopad – miesiąc modlitw za zmarłych. Zadbajmy nie tylko o miejsca gdzie spoczywają, ale pamiętajmy też, by modlić się o pokój wieczny dla naszych zmarłych. Intencje do Nowenny za zmarłych, odmawianej w dniach od 1 do 9 listopada, wypisujemy na kartkach i przynosimy z dobrowolną ofiarą do zakrystii.
* W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą złożoną na tacę, będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność. Tradycyjnie już od kilku lat, tego dnia członkowie Szkolnego Koła Caritas działającego przy Katolic­kiej Szkole Podstawowej będą rozprowadzać „Herbatki Misyjne”. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczo­ny na potrzeby Szkoły w Dimako w Kamerunie.
* W zakrystii jest do nabycia „Ewangelia na każdy dzień” 2018 roku. Mały format 10 zł, duży 20 zł.
Archiwum »