Ogłoszenie parafialne
14 października 2018

* Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.

* Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dlatego przed wyjściem ze świątyni ofiarą złożoną do puszki możemy wesprzeć tę inicjatywę funduszu stypendialnego.

* W dniu dzisiejszym podczas Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlili się za całą społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Jana Pawła II w Łapach, z racji święta patronalnego. Po Eucharystii w procesji

z relikwiami św. Jana Pawła II udamy się do budynku szkolnego na dalsze przewidziane uroczystości.

* Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otaczamy ich naszymi modlitwami.

* W październiku odprawiane są w naszej świątyni nabożeństwa różańcowe: o godz. 17.00 dla dzieci i młodzieży (od poniedziałku do piątku), a dla wszystkich w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.

* W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.

* W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.

* W przyszłą niedzielę odbędą się spotkania formacyjne dla rodziców: po Mszy Św. o godz. 8.30 - dzieci przygotowujących się do I Komunii Św., a po Mszy Św. o godz. 17.00 - młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

* Następna niedziela, jest III niedzielą miesiąca, w tym dniu w naszej parafii ofiary zbierane na tacę przeznaczane są na prace remontowe wykonywane przy świątyni. Tym razem ofiary złożone przeznaczymy na witraż, który będzie zainstalowany na prezbiterium.

* Za tydzień rozpoczniemy Tydzień Misyjny. Ofiary na misje złożymy na zakończenie tygodnia modlitw, czyli za dwa tygodnie. Wtedy też będą rozprowadzane „Herbatki misyjne” z przeznaczeniem na szkołę św. Jana Bosko w Dume (Kamerun).

* Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz przyjmujemy wypominki (zdrowaśki). Natomiast intencje do Nowenny za zmarłych, odmawianej w dniach od 1 do 9 listopada, wypisujemy na kartkach (umieszczonych na ostatniej stronie gazetki) i przynosimy z dobrowolną ofiarą do zakrystii.

Archiwum »