Ogłoszenie parafialne
16 czerwca 2019
* Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
* Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone dzisiaj na tacę w trzecią niedzielą miesiąca, czyli dzień ofiarności w naszej parafii. Ofiary przeznaczone są na prace prowadzone przy naszej świątyni.
* W środę o godz. 8.00 w naszej świątyni zostanie odprawiona Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców oraz nauczycieli, katechetów i wychowawców na wspólną modlitwę dziękczynną za kolejny rok nauki i pracy a z prośbą o dobre przeżycie czasu wakacji.
* W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Zachęcamy do udekorowania naszych okien i balkonów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Zadbajmy przede wszystkim o czystość naszej duszy i o wzajemne pojednanie w rodzinach. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00. Główna uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00, po której wyruszy procesja ulicami naszej parafii. Prosimy, aby na trasie procesji nie parkować samochodów.
* Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18.00.
* Zróbmy w tym czasie postanowienie, że jeszcze częściej będziemy odwiedzać Jezusa Eucharystycznego. Zdarza się, że w codziennym pośpiechu i starsi, i dzieci przechodzą obok kościoła, a może warto zatrzymać się, wstąpić na kilka minut osobistej adoracji Pana Jezusa pod postacią chleba. W naszej parafii mamy tę możliwość każdego dnia od godz. 6.00 do 21.00, aby spotkać się Jezusem wystawionym w monstrancji w kaplicy Adoracji Najśw. Sakramentu.
* Dzieci, które pragną włączyć się czynnie w posługę noszenia poduszek lub sypania kwiatków w czasie tegorocznej procesji Bożego Ciała oraz przez osiem kolejnych dni oktawy, zapraszamy na próbę, która odbędzie się środę (19 czerwca) o godz. 16.30. Zbiórka przy wejściu głównym do kościoła.
* Nabożeństwa czerwcowe w naszej świątyni o godz. 18.00 w dni powszednie, o godz. 11.30 w niedziele i o godz. 17.00 w święta.
* W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca, podczas każdej eucharystii będziemy modlić się w sposób szczególny za naszych ojców.
* Za tydzień, w niedzielę ofiary, które będziemy składać na tacę przeznaczone będą na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży, a ofiary zbierane do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i cele edukacyjne diecezji
Archiwum »