Ogłoszenie parafialne
19 sierpnia 2018

* Pan Jezus poucza dzisiaj swoich słuchaczy, że On jest z nami i pozostanie obecny i żywy pod postacią chleba i wina. Każdy z nas może skorzystać z tego ożywiającego pokarmu, który nam zostawił. Co więcej, karmienie się Jego Ciałem i Krwią jest warunkiem koniecznym, aby osiągnąć życie wieczne. Nie lekceważmy tego.

* Wyrażamy wdzięczność o. Jackowi Dublowi, redemptoryście, który u nas głosił Misje parafialne w 2012 roku, za wygłoszone dzisiaj Słowo Boże i wspólną modlitwę z nami.

* Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w III niedzielę miesiąca, z przeznaczeniem na prace przy wymianie okien, które mamy rozpocząć wkrótce.

* W środę, zakończyliśmy trwające przez 15 dni, spotkania grupy duchowych pielgrzymów, którzy każdego dnia gromadząc się we wspólnocie grupy białej - św. Jana Pawła II, trwali na modlitwie podczas Apelu Jasnogórskiego, wspierając pielgrzymów pieszych z łomżyńskiej i warszawskiej pielgrzymki. Wyrażamy wdzięczność wszystkim tak licznie przybywającym na wieczorne trwanie z Maryją a szczególnie osobom zaangażowanym w służbę muzyczną - śpiewając i ucząc radosnych pieśni, ministrantom, kapłanom na czele z przewodnikiem tej grupy ks. Jackowi Rowińskiemu, który z wielkim poświęceniem a jednocześnie z radością i pięknie głoszonym Słowem Bożym doprowadził nas duchowych pielgrzymów przed Boży tron. Za to dobro - wszystkim składamy - Bóg zapłać.

* W czwartek, w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, będziemy modlić się za miliony ofiar, także spośród naszych krewnych i rodaków, totalitarnych i zbrodniczych systemów politycznych XX wieku.

* W przyszłą niedzielę uczcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.

* Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone są na uzyskanie środków, których Stolica Apostolska potrzebuje do pełnienie należytej służby wobec całego Kościoła.

* W przyszłą niedzielę w ambulansie ustawionym na placu przy naszym kościele, będziemy mogli oddać swoją krew, a tym samym podzielić się życiem. Krew można oddawać od godz. 8.00 do 13.00. Pamiętajmy o zabraniu dokumentu tożsamości. W czasie wakacji jest bardzo duże zapotrzebowanie na ten lek, którego nie da się wyprodukować, dlatego zachęcamy do krwiodawstwa. Kolejne akcje w 2018 roku odbędą się: 30 września, 28 października, 25 listopada oraz 30 grudnia.

* Oddział Solidarności w Łapach organizuje Pieszą Pielgrzymkę Solidarności do Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. Pielgrzymka wyrusza w sobotę, 25 sierpnia 2018 r., o godz. 10 sprzed groty Matki Bożej przy kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła. Samochód bagażowy podstawiony będzie już od godz. 9.00

Archiwum »