DZIEŃ POWSZEDNI:  6.30, 7.00, 18.00

ŚWIĘTA - REKOLEKCJE:  7.00, 9.00, 11.00, 17.00, 19.00

NIEDZIELA:  7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 15.00, 17.00
8.30 (z udziałem dzieci w roku szkolnym),
17.00 (z udziałem młodzieży), 19.00 (lipiec-sierpień), 14.00 w kaplicy szpitalnej

Odwiedza nas 74 gości

Galerie






Ks. Józef Wyzner, mgr teologii

Ks. Józef Wyzner, mgr teologii

Prałat Jego Świątobliwości Papieża Benedykta XVI

 

Pierwszy Proboszcz twórca parafii i budowniczy Świątyni Św. Krzyża w Łapach Ks. mgr Józef Wyzner urodził się 25 maja 1939 roku w miejscowości Czarnia (parafia Lipnik) w ziemi Łomżyńskiej na Mazowszu, syn Faustyna i Honoraty z Bacławskich. Ojciec jako kawaler pracował kilka lat w twierdzy wojennej w Metz we Francji. Po powrocie w 1930 roku zakupuje ziemię i bierze ślub. Ks. Józef przyszedł na świat jako czwarte dziecko z ośmiorga rodzeństwa. Dom rodzinny był dla niego pierwszą wspaniałą szkołą życia religijnego, społecznego, patriotycznego, szkołą szacunku dla każdej pracy na ziemi i w warsztacie stolarskim, przy obróbce drzewa budowlanego do stawiania z ojcem domów i zagród. Szkołę podstawową ukończył w rodzinnej miejscowości Kościelnej Czarni. Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku ukończył w 1958 roku. W latach 1958 - 1963 był alumnem Seminarium Duchownego w Łomży. Wyświęcony na kapłana (19.05.1963) w Łomży przez Ks. Biskupa Falkowskiego byłego rektora Uniwersytetu w Wilnie. Tytuł magistra otrzymał za pracę z zakresu "Postawy młodzieży wobec zycia rodzinnego" na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w 1975 roku. Wikariusz: 28.06.1963 Zalas; 19.06.1965 Kleczkowo; 1.07.1967 Szumowo; 9.07.1971 Tykocin; 17.06.1978 Łomża katedra; 19.06.1982 Łapy, zlecono budowę nowego kościoła;1.01.1983 rektor ośrodka duszpasterskiego Łapy pw. Św. Krzyża;1.12.1985 administrator tymczasowy parafii św. Krzyża w Łapach; od 30.12.1985 proboszcz parafii Św. Krzyża w Łapach. 24.11.1986 kapelan Jego Świątobliwości Jana Pawła II; 10.10.1987 – 10.10.1992 członek diecezjalnej rady duszpasterskiej; od 7.09.1989 kapelan szpitala w Łapach i duszpasterz służby zdrowia dekanatu Łapy; 16.02.1991 duszpasterz ds. trzeźwości dekanatu Łapy; 5.01.1996 członek komitetu organizacyjnego Peregrynacji Figury M.B. Fatimskiej w Diecezji Łomżyńskiej; od 26.02.1996 członek zespołu proboszczów występujących przy usuwaniu lub przenoszeniu proboszczów; od 1.07.1997 członek diecezjalnej rady ds. ekonomii; 7.09.1998 – 25.08.1999 wizytator religii dekanatu Łapy; od 7.09.1998 duszpasterz rodzin dekanatu Łapy; od 6.09.1999 ojciec duchowny dekanatu Łapy. Od 28.06.2010 emeryt,

Galeria:

Kontakt | Polityka Cookies
Parafia pw Świetego Krzyża w Łapach | ul. Jana Matejki 10 | 18-100 Łapy | parafialapy.pl