DZIEŃ POWSZEDNI:  6.30, 7.00, 18.00

ŚWIĘTA - REKOLEKCJE:  7.00, 9.00, 11.00, 17.00, 19.00

NIEDZIELA:  7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 15.00, 17.00
8.30 (z udziałem dzieci w roku szkolnym),
17.00 (z udziałem młodzieży), 19.00 (lipiec-sierpień), 14.00 w kaplicy szpitalnej

Odwiedza nas 29 gości

Galerie


Najczęściej czytane

z ostatniego miesiąca

Zagrożenia duchowe

,,Wenus przyniesie ci miłość, za którą tak długo tęskniłaś/eś”,

,,Wpływ Saturna da się odczuć w poprawie twojej sytuacji finansowej",

„Mars w kwadraturze do drastycznie działającego Urana zwiastuje ci kłopoty rodzinne”

– takie i wiele innych absurdów można wyczytać w astrologicznych kącikach prasowych pt: ,,Gwiazdy mówią". jak się okazuje, tych, którzy lekturę gazety zaczynają od strony z horoskopem nie brakuje. Według badań CBOS, przeprowadzonych w 2006 r., do czytania horoskopów przyznaje się ponad połowa Polaków (58 %). Trzech na stu traktuje zawarte w nich wskazania jako absolutną wyrocznię i deklaruje, że kieruje się nimi w codziennym życiu. Co trzeci dorosły Polak (30 %) uważa, że duże znaczenie dla rozwoju charakteru człowieka ma to, pod jakim znakiem zodiaku się urodził. I tak jedni tłumaczą swoją nieufność do ludzi tym, że urodzili się pod znakiem Koziorożca, a drudzy widzą w swej uczuciowości wpływ planety Wenus.

Kiedy zrozumiem, że to, kim jestem i co uczynię z mojego życia, zależy wyłącznie ode mnie i od mojej współpracy z Bogiem, a nie od bezdusznych gwiazdozbiorów i planet?

Najlepsze co możemy zrobić z horoskopami, to wyrzucić je do lamusa. Przeczytaj te informacje:

 

PTOLEMEUSZ SIĘ POMYLIŁ

Podstawowe zasady astrologiczne nie zmieniły się od przeszło 2000 lat, czyli od czasów, kiedy Klaudiusz Ptolemeusz z Aleksandrii napisał podręcznik astrologii pt. „Tetrabiblos”. jego prace do dziś stanowią niepodważalny dogmat dla wszystkich astrologów, choć ich autor był twórcą błędnej geocentrycznej teorii budowy Układu Słonecznego, a swoje wyjaśnienia oparł o niepoprawne założenia astronomiczne. Nie przeszkadza to jednak współczesnym astrologom czerpać wiedzę z tych wątpliwych naukowo źródeł i stawiać rzekomo „dokładne” horoskopy.

GWIAZDA NAD KOŁYSKĄ

Zdaniem astrologów na temperament i cechy charakteru człowieka ma wpływ układ gwiazd w momencie jego narodzin. Takie myślenie wiąże się z błędną koncepcją, według której początek życia biologicznego następowałby z chwilą porodu. Naukowcy są innego zdania. To, jaki będzie nasz wygląd zewnętrzny, a także temperament, zdolności, predyspozycje osobowościowe rozstrzyga się już w momencie poczęcia i w pierwszych sekundach po zapłodnieniu. Powstaje wtedy konstrukcja genetyczna człowieka. Nawet gdybyśmy przyjęli, że gwiazdy rzeczywiście mają wpływ na naszą osobowość, bardziej logiczne byłoby badanie ich konstelacji w momencie poczęcia, a nie narodzin.

GDZIE JEST DRUGI MOZART

W ciągu sekundy na kuli ziemskiej rodzi się ok. 250 osób. jeśliby ufać astrologii, osoby te powinny mieć podobną osobowość i losy życiowe. Dlaczego więc był tylko jeden Einstein, Bach czy Picasso?

BARAN CZY RYBA?

Ustalona w starożytności pozycja znaków zodiaku względem gwiazdozbiorów uległa znacznemu przesunięciu. Wynika to z faktu obrotowego ruchu Ziemi wokół własnej osi, przypominającego wirowanie bąka – dziecięcej zabawki. jego następstwem jest zjawisko nazywane przez astronomów precesja punktów równonocy, którego konsekwencją jest przesunięcie pozycji znaków zodiaku o 1/12 koła, a więc o wartość jednego znaku. Oznacza to, że obecnie znaki zodiaku wypadają nie w swoich pierwotnych gwiazdozbiorach. Znak Barana znajduje się mniej więcej w gwiazdozbiorze Ryb, Byk W Baranie, Bliźnięta w Byku itd. Domniemany Wodnik jest więc Koziorożcem, a Koziorożec Strzelcem. Astrologowie nie biorą pod uwagę tych stwierdzonych naukowo zmian, jak również pomijają istnienie na drodze wędrówki Słońca trzynastego gwiazdozbioru – Wężownika, choć Słońce przebywa w nim dłużej niż w Skorpionie. Czy można wobec tego mówić o wiarygodności astrologii?

STĄD DALEKO NAM DO GWIAZD

Wenus i Mars, W zależności od położenia na orbicie, są oddalone od Ziemi o ok. 5-500 mln. km, Neptun i Pluton o około 4-7 miliardów km. Gdybyśmy chcieli dotrzeć statkiem kosmicznym Poruszającym się z prędkością 50 km/s do najbliższej Ziemi gwiazdy (pomijając Słońce), zajęłoby to nam 25800 lat. Gwiazdy, na które powołują się astrologowie, położone są jeszcze dalej. Choć nauka stwierdza jasno, że oddziaływanie fizyczne ciała niebieskiego zależy od odległości, a im większa odległość, tym słabsza siła oddziaływania - twórcy horoskopów nie przestają nam wmawiać, że gwiazda odległa o miliardy kilometrów może mieć wpływ na to, czy na przykład w przyszłym tygodniu spotkamy miłość życia lub dostaniemy podwyżkę w pracy.

CORAZ WIĘCEJ PLANET

Prawdziwy horoskop - zdaniem astrologów - bierze pod uwagę położenie wszystkich planet w dniu narodzin człowieka. ,,Wszystkich" – w średniowieczu oznaczało pięciu, w XVIII w. sześciu, a w XXI w. – dziewięciu, choć ostatecznie od 2006 r. mówi się o ośmiu planetach układu Słonecznego, ponieważ odkryty w 1930 r. Pluton został zaliczony do nowej kategorii planet karłowatych. Astronomowie nieustannie badają Wszechświat i dokonują nowych odkryć, których astrologowie często nie biorą pod uwagę. To, że przy analizie obrazu nieba uwzględniają tylko niektóre ciała niebieskie, pomijając te, które z racji rozmiarów i bliższej odległości od Ziemi mogłyby mieć większy wpływ na człowieka, zdecydowanie podważa wiarygodność ich przewidywań.

"Przynęta na haczyku"

ks. Andrzej Grefkowicz

Kontakt | Polityka Cookies
Parafia pw Świetego Krzyża w Łapach | ul. Jana Matejki 10 | 18-100 Łapy | parafialapy.pl