Otwieramy punkt przygotowań do ESM Taize w Berlinie

Przygotowania do udziału w spotkaniu podejmowane są jednocześnie we wszystkich krajach Europy. W Polsce od wielu już lat prowadzone są w oparciu o tzw. „punkty przygotowań”. Taki punkt otwieramy również w naszej parafii.

Wszelkie spotkania modlitewne organizowane są po to, by młodym pomóc odnaleźć drogę do Chrystusa: by mogli się z Nim spotkać, napełnić Jego Duchem, pokochać Jego Kościół i by w ten sposób stali się zaczynem ewangelicznego zaufania i pojednania w świecie, od własnych lokalnych wspólnot kościelnych zaczynając. Jedną z wielu form takich spotkań jest wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych.

Punkt jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych udziałem w spotkaniu z najbliższej okolicy; pełni rolę pomocniczą, służebną wobec młodych z różnych parafii.

Punkt przygotowań, to ekipa składająca się z kilku osób, która prowadzi cotygodniowe spotkania dla zainteresowanych udziałem w spotkaniu europejskim. Zadaniem ekipy jest przygotowanie wspólnej modlitwy ze śpiewami z Taizé, zorganizowanie wymiany myśli w małych grupach na tematy biblijne.

Takiej „ekipy” nie mamy jeszcze w naszej parafii, ale wykorzystamy naszą adorację, która odbywa się w każdy piątek o 19.00 w kaplicy Jezusa Miłosiernego, aby duchowo przygotować się do wyjazdu na ESM do Berlina.

Wszystkie osoby pragnące wziąć udział w tegorocznym spotkaniu prosimy o jak najszybszy kontakt z ks. Dariuszem. Pozostało niewiele czasu. Aby samodzielnie zorganizować wyjazd potrzebujemy około 50 osób. Zapraszamy.

Informacje praktyczne

Film na temat spotkania