Koncert kolędowo-karnawałowy

W dniu 2 lutego br. w kościele pw. Św. Krzyża w Łapach odbył się niezwykły koncert kolędowo-karnawałowy. Uczestnicy koncertu – mieszkańcy Łap i zaproszeni goście, wśród których był również wiceminister Jarosław Zieliński z małżonką  i przedstawiciele wszystkich służb mundurowych. Podczas koncertu usłyszeć mogliśmy m.in. kolędy: Lulajże Jezuniu, Gdy śliczna Panna, Jezus Malusieńki, Ach ubogi żłobie, piosenkę świąteczną Białe Święta i utwory karnawałowe Argentino, Wyszeptane, Ta prawdziwa, Kot, Odkrywanie Marlin M., Ślub, Może jestem. Utwory zaprezentowała Agnieszka Skawińska- aktorka scen muzycznych i dramatycznych z Gdyni. Artystka występowała z sukcesami na takich imprezach jak: XXVI Międzynarodowy Festiwal „Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża  2019”, Festiwal „Metafory Muzyczne” 2018 oraz 2019 w Malborku, XIX Międzynarodowy Festiwal „Kalejdoskop Form Muzycznych 2019”, XX Festiwal Szekspirowski , uzyskała również tytuł „Osobowość Roku 2018” w kategorii „Kultura” w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego. Na scenie towarzyszyła jej wiolonczelistka, autorka tekstów i muzyki zaprezentowanych utworów pochodzących z recitalu „Może jestem” Agata Oriana Khwas oraz pianista Maciej Łyszkiewicz - twórca zespołów Leszcze, No Limits, Iza&Latynoscy Brothers i Łyczacza.

Koncert wzbogacił życie kulturalne lokalnej społeczności i gości, wzbudził zainteresowanie muzyką i ją popularyzował, był również promocją województwa podlaskiego oraz gminy Łapy.

Koncert kolędowo-karnawałowy w kościele pw. Św. Krzyża w Łapach dofinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Zrealizowane przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku

Znalezione obrazy dla zapytania: zrealizowane przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku"