DZIEŃ POWSZEDNI:  6.30, 7.00, 18.00

ŚWIĘTA - REKOLEKCJE:  7.00, 9.00, 11.00, 17.00, 19.00

NIEDZIELA:  7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 15.00, 17.00
8.30 (z udziałem dzieci w roku szkolnym),
17.00 (z udziałem młodzieży), 19.00 (lipiec-sierpień), 14.00 w kaplicy szpitalnej

Odwiedza nas 18 gości

Galerie


PIELGRZYMKA na WĘGRY

1 dzień: 20 maja 2020 svatý Kopeček – Esztergom – Szentendre – Budapeszt: wyjazd z Łap o godzinie 00:15. Przyjazd do czech – około pięciu kilometrów na północny wschód od ołomuńca znajduje się miejsce pielgrzymek - svatý Kopeček, - zwiedzanie pięknej bazyliki pod wezwaniem Nawiedzenia Marii Panny. Przejazd do esztergom, węgierskiej stolicy kościoła katolickiego i miejsce urodzin św. stefanai św. Kingi. szentendre – serbskie miasto na węgrzech z cerkwiami i katedrą prawosławnego biskupa węgier, a także miasto artystów, malarzy, twórców sztuki z licznymi muzeami i klimatem paryskiego Montmartu, Muzeum marcepanów. Przejazd do Budapesztu, wieczorny rejs statkiem po dunaju. obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: 21 maja 2020 Budapeszt: śniadanie, zwiedzanie Budapesztu, oprócz miejsc odwiedzanych zazwyczaj przez turystów zobaczymy kościół skalny - miejsce powstania zakonu Paulinów, skąd zakonnicy przybyli na Jasną Górę i gdzie jest kaplica obrazu MB częstochowskiej. Kościół skalny (w grocie Góry Gellerta) jest znany jako „węgierskie Lourdes” z racji licznych uzdrowień. Bazylika św. stefana i kaplica św. prawicy, Plac wolności, przejście na Plac Kossutha pod parlament, Kościół parafialny Pesztu – najstarsza świątynia miasta, gdzie znajdują się relikwie św. Gellerta - pierwszego węgierskiego męczennika. obiadokolacja , nocleg.

3 dzień: 22 maja 2020 Máriapócs - Eger: śniadanie, przejazd do Máriapócs, najsłynniejszego sanktuarium unickiego na węgrzech. cudowna ikona (tzw. płacząca) została przewieziona w XVII w. do wiednia, ale wykonana kopia również ma cudowne właściwości. od roku 1946 cudowny obraz jest umieszczony w nowo wzniesionym ołtarzu bocznym, a kościół nosi tytuł bazyliki. do sanktuarium pielgrzymowali grekokatolicy, katolicy łacińscy i prawosławni, zarówno z węgier, jak rumunii, słowacji i Ukrainy. obecnie Máriapócs określane jest jako narodowe sanktuarium węgier. 18 sierpnia 1991 przebywał tu papież Jan Paweł II, co upamiętniono założeniem parku noszącego jego imię. obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: 23 maja 2020 Eger - Powrót : śniadanie, zwiedzanie egeru – zamek, wsławiony bohaterską obroną przed Turkami w 1552 roku, ruiny dawnej katedry, rotunda z X wieku – pierwszy kościół chrześcijański na węgrzech. Bazylika w egerze ze znakomitymi organami. Następnie wizyta w dolinie Pięknej Pani, gdzie w wulkanicznych skałach wydrążono dziesiątki winiarni i lokali, w których można degustować miejscowe gatunki win  wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd do Łap z 23/24 maja 2020.

cena (1 100,00 zł + 65 euro) zawiera: transport komfortowym autokarem, 2 noclegi w Budapeszcie lub okolicy, 1 nocleg w egerze lub okolicy w hotelu ***/**** pokoje 2,3 osobowe z łazienkami, wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje w restauracji na mieście lub w hotelu, usługę pilota, ubezpieczenie NNw15000 PLN , KL 10 000 euro , podatek VaT, obowiązkową opłatę na Turystyczny fundusz Gwarancyjny. cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, rejsu statkiem po dunaju, zestawy słuchawkowych Tour Guide system – należy przeznaczyć 65,00 eUro od osoby płatne w autokarze pilotowi wycieczki, wydatków własnych uczestników oraz napoi do obiadokolacji. Ubezpieczenia od chorób Przewlekłych, Ubezpieczenia od Kosztów rezygnacji. w cenę wliczona jest obiadokolacja w formie wieczoru węgierskiego all inclusive.        

Szczegóły i zapisy - ks. Adam Luberski.

Galeria:

Kontakt | Polityka Cookies
Parafia pw Świetego Krzyża w Łapach | ul. Jana Matejki 10 | 18-100 Łapy | parafialapy.pl