DZIEŃ POWSZEDNI:  6.30, 7.00, 18.00

ŚWIĘTA - REKOLEKCJE:  7.00, 9.00, 11.00, 17.00, 19.00

NIEDZIELA:  7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 15.00, 17.00
8.30 (z udziałem dzieci w roku szkolnym),
17.00 (z udziałem młodzieży), 19.00 (lipiec-sierpień), 14.00 w kaplicy szpitalnej

Odwiedza nas 20 gości

Galerie


WIZYTA DUSZPASTERSKA - "KOLĘDA"

19 stycznia, zakończyliśmy w naszej wspólnocie czas odwiedzin duszpasterskich, tradycyjnej kolędy. Pragniemy wszystkim bardzo podziękować za każde otwarte drzwi i serce, za każde słowo, za każdy uśmiech, serdeczność i życzliwość. Przyjmijcie również słowa wdzięczności za złożone w czasie tych odwiedzin ofiary. zakończenie tego czasu w życiu naszej parafii jest dobrą okazją do wyrażenia wdzięczności, a także krótkiej refleksji. w tym roku odwiedziliśmy prawie wszystkie rodziny zamieszkujące na terenie naszej parafii. Można powiedzieć, że tylko nieliczne mieszkania zastaliśmy zamknięte. Podczas 20 dni kolędy, czterech kapłanów odwiedziło 6203 parafian w 2298 mieszkaniach. średnia osób mieszkających w rodzinie wyniosła 2,69. w 2018 roku było: 6375 parafian w 2334 mieszkaniach (średnia 2,73); w 2017 roku 6552 parafian w 2312 mieszkaniach (średnia 2,7); w 2016 roku: 6190 parafian w 2311 mieszkaniach (średnia 2,68); w 2015 roku było: 6515 parafian w 2373 rodzinach (średnia 2,74). w 2014 roku było: 6708 parafian w 2394 mieszkaniach - średnia 2,80. w 2013 roku: 6730 parafian w 2384 mieszkaniach (średnia 2,82). w 2012 roku było: 6867 parafian w 2400 mieszkaniach - średnia 2,86. daje się zauważyć, że prawie utrzymują się podobne ilości rodzin i osób w rodzinie, z niewielkimi różnicami. Przybywaliśmy do was z Bożym błogosławieństwem na Nowy rok, aby wspólnie z wami modlić się w różnorakich intencjach. Na „kolędowym szlaku” napotykaliśmy ludzi przeżywających różne sytuacje. chociaż nie zdarzało się to często, mogliśmy doświadczyć wielkiej radości wspólnie z rodzinami, w których przyszło na świat nowe życie. spotkaliśmy bardzo wiele osób doświadczających poważnych chorób, czy też osób przeżywających ból po stracie najbliższych. Ich cierpienie niejednokrotnie połączone było ze świadectwem wielkiej wiary i zaufania Panu Bogu.  dzieliliście się z nami problemami życia rodzinnego, wyrażając głęboką troskę o młode pokolenie. Bardzo wiele w naszej parafii jest osób starszych zamieszkujących samotnie w domach czy mieszkaniach bez żadnej pomocy. Niektórzy chorzy przy okazji rozmowy dziękowali za pierwszopiątkowe wizyty kapłana. Kilkanaście osób, które do tej pory nie były odwiedzane, poprosiło o posługę. Usłyszeliśmy wiele cennych spostrzeżeń dotyczących pracy duszpasterskiej w naszej parafii. Będziemy o tym rozmawiać i na różne sposoby starać się wprowadzać w życie wartościowe propozycje. Niepokojąca jest liczba rodzin rozbitych. wiele dzieci i małżonków przeżywa dramat związany z rozwodami. Mieszkają na terenie naszej parafii małżonkowie, którzy nie mogą zawrzeć sakramentalnego związku. wielokrotnie wyrażały ubolewanie z powodu braku możliwości korzystania z sakramentów. zachęcamy wszystkich, którzy żyją w związkach niesakramentalnych, a nie istnieją żadne przeszkody do zawarcia małżeństwa „kościelnego”, aby uregulowały swoją sytuację życiową przed Panem Bogiem i życie zgodne z wyznawaną wiarą, a w związkach, w których są przeszkody małżeńskie zachęcamy do odwiedzania duszpasterzy w kancelarii parafialnej, aby porozmawiać o możliwych rozwiązaniach w danej sytuacji. Indywidualna rozmowa jest niezbędna gdyż sprawy te są bardzo delikatne i niejednokrotnie trudne do podejmowania przy świadkach. Bardzo serdecznie pragniemy podziękować za ofiary składane podczas kolędy. Dziękujemy za przywożenie i odwożenie kapłanów na kolędę, a także za przygotowane posiłki, czy napoje w trakcie wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy za wszelkie wyrazy zainteresowania życiem naszej wspólnoty parafialnej, dziękujemy za uwagi dotyczące naszej pracy duszpasterskiej. Każdą życzliwość i zrozumienie niech wynagrodzi Wam Pan Bóg wszechmogący.

Szczęść Boże na cały Nowy rok!                                                                      

Duszpasterze

Galeria:

Kontakt | Polityka Cookies
Parafia pw Świetego Krzyża w Łapach | ul. Jana Matejki 10 | 18-100 Łapy | parafialapy.pl