DZIEŃ POWSZEDNI:  6.30, 7.00, 18.00

ŚWIĘTA - REKOLEKCJE:  7.00, 9.00, 11.00, 17.00, 19.00

NIEDZIELA:  7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 15.00, 17.00
8.30 (z udziałem dzieci w roku szkolnym),
17.00 (z udziałem młodzieży), 19.00 (lipiec-sierpień), 14.00 w kaplicy szpitalnej

Odwiedza nas 30 gości

Galerie


Łapskie "Te Deum"

Świeto muzyki sakralnej

Festiwal Pieśni Sakralnej „Łapskie Te Deum” powstał w 1998 roku. Na początku impreza miała charakter jedynie wojewódzki. Jednak rok później był to już festiwal ogólnopolski, a od 2000 roku przedsięwzięcie to zyskało wymiar międzynarodowy.

Głównym zamierzeniem festiwalu jest prezentacja chórów profesjonalnych, amatorskich i parafialnych, propagowanie twórczości chóralnej różnych epok związanej z tematyką sakralną. Do udziału w imprezie zapraszamy chóry m.in. z diecezji – łomżyńskiej, białostockiej i drohiczyńskiej. Udział w festiwalu możliwy jest dla wszystkich chętnych chórów, również tych spoza wymienionych powyżej diecezji, zarówno z kraju, jak i z zagranicy.

Festiwal ma charakter konkursowy z podziałem na dwie kategorie: chóry parafialne oraz chóry inne (chóry, zespoły wokalne dziecięce, młodzieżowe, dorosłych działające samodzielnie lub przy ośrodkach kultury i innych instytucjach). Laureaci otrzymają nagrody finansowe.

Impreza odbędzie się 6 października 2018 r. i rozpocznie się przesłuchaniami konkursowymi o godzinie 13.00. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród zaplanowano na godzinę 16.00.

Festiwal Pieśni Sakralnej: „Łapskie Te Deum” niewątpliwie należy do tych wydarzeń, które wzbogacają nie tylko stan naszego umysłu, lecz także naszą duszę, wzbogacają zarówno życie kulturalne, jak i religijne uczestników przedsięwzięcia.

Organizatorami festiwalu są Dom Kultury w Łapach, Parafia rzymskokatolicka pw. Świętego Krzyża w Łapach.

Tegoroczną edycję Festiwalu dofinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Galeria:

Kontakt | Polityka Cookies
Parafia pw Świetego Krzyża w Łapach | ul. Jana Matejki 10 | 18-100 Łapy | parafialapy.pl