DZIEŃ POWSZEDNI:  6.30, 7.00, 18.00

ŚWIĘTA - REKOLEKCJE:  7.00, 9.00, 11.00, 17.00, 19.00

NIEDZIELA:  7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 15.00, 17.00
8.30 (z udziałem dzieci w roku szkolnym),
17.00 (z udziałem młodzieży), 19.00 (lipiec-sierpień), 14.00 w kaplicy szpitalnej

Odwiedza nas 14 gości

Galerie


Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

PORTUGALIA 2018

Pielgrzymka Fatima + Santiago de Compostela

9 dni

25.04 – 03. 05. 2018

 PORTO – SANTIAGO DE COMPOSTELA – COIMBRA – ALCOBACA – NAZARE – BATALHA – FATIMA – ALJUSTREL – LIZBONA - AVEIRO

 

1. DZIEŃ 25.04. Środa: Zbiórka na placu przed kościołem, przejazd na lotnisko w Warszawie. 21.40 wylot do PORTUGALII.

2. DZIEŃ 26.04. Czwartek: 0.30 lądowanie na lotnisku w PORTO, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg. Śniadanie, przejazd do PORTO Panoramiczne zwiedzanie Starego Miasta m. in.: Calais da Ribeira, Igreja de Sao Francisco – kościół św. Franciszka, katedra Se. Dla chętnych rejs po rzece Douro. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Hotel: http://www.hotelaxisvermar.com/

3. DZIEŃ 27.04. Piątek:  Śniadanie, wyjazd do SANTIAGO DE COMPOSTELA Msza Święta w Katedrze. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4. DZIEŃ 28.04. Sobota: Śniadanie wykwaterowanie i przejazd do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii. Nawiedzimy Klasztor Santa Teresa (Carmelitas) gdzie przebywała Siostra Łucja. Spacer po uliczkach COIMBRY. Czas wolny. Przejazd do hotelu w ALCOBACA zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Hotel: http://www.hotelsantamaria.com.pt/hotel-overview.html

5. DZIEŃ 29.04. Niedziela: Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd w dalsza drogę. W ALCOBAÇA odkryjemy Klasztor “Mosteiro de Santa Maria de Alcobaça” (czas wolny na zwiedzanie) Nastepnie zatrzymamy sie w  NAZARÉ, typowej portugalskiej wiosce rybackiej, Msza święta w Sanktuarium Matki Bożej, czas wolny, pobyt na punkcie widokowym Sitio. Nastepnie zatrzymamy sie w BATALHA gdzie znajduje sie Klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej.Czas wolny na zwiedzanie. Przyjazd do FATIMY. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, spacer po Sanktuarium,  obiadokolacja, wieczorem udział w procesji z lampionami, nocleg.
Hotel: http://www.casasaonuno.com/

6. DZIEŃ 30.04. Poniedziałek:Śniadanie, wyjazd na wycieczkę do LIZBONY. Zwiedzanie sanktuarium Chrystusa Króla, Belem, klasztor Hieronimitow, Wieża Belem i Pomnik Odkrywców. Degustacja słynnego ciastka"pastel de Belem". Odkryjemy najstarsza dzielnice LIZBONY -  Alfama, gdzie znajduje się katedra i zamek św Jerzego, a także punkt widokowy St. Luzia, który oferuje wspaniały widok na rzekę Tag. Msza św w kościele św Antoniego w Lizbonie. Zwiedzenie dzielnicy Baixa, najważniejszych ulic i placy w Lizbonie: Praça do Comercio, Rossio (serce Lizbony) Rua Augusta, Restauradores. Ok. godz 17,00 powrót do Fatimy. Obiadokolacja, możliwość uczestniczenia w wieczornych modlitwach, nocleg.

7. DZIEŃ 01.05. Wtorek: Śniadanie. Msza święta. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.: Bazylika, Kaplica Objawien, Kościół Trójcy Przenajświętszej i pomnik św. Jana Pawła II. Po poludniu spacer/droga krzyżowa do ALJUSTREL & VALINHOS - miejsc związanych z objawieniami oraz z życiem Pastuszków. Powrot do hotelu. kolacja i nocleg. Po kolacji mozliwosc uczestniczenia w wieczornych modlitwach.

8. DZIEŃ 02.05. Środa:Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd na lotnisko w PORTO. Po drodze zwiedzanie AVEIRO – miasta nazywanego “portugalską Wenecją” - ze względu na liczne kanały I pływające po nich barki. W tym założonym w X wieku przez Maurów miasteczku wielka atrakcją są elewacje domów wyłożone ceramicznymi płytkami.

9. DZIEŃ 03.05. Czwartek: 1,45wylot do Warszawy. Powrót do Polski o godz. 6.20, przejazd na miejsce zbiórki, zakończenie pielgrzymki.

 

CENA: 1775pln+390eur
UWAGA: Dodatkowo koszt biletów wstępu ok. 35eur + 70zł przejazd i powrót na Lotnisko Okęcie

Zapisy u ks. Marka 660 735 088

Kontakt | Polityka Cookies
Parafia pw Świetego Krzyża w Łapach | ul. Jana Matejki 10 | 18-100 Łapy | parafialapy.pl