Nowy program przygotowania do małżeństwa w Diecezji Łomżyńskiej

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Łomżyńskiej, zgodnie z wolą Ojca Świętego Franciszka (zob. Amoris laetitia) oraz wytycznymi Konferencji Episkopatu Polski, w celu ujednolicenia przygotowania do małżeństwa w całym kraju, wprowadza w naszej diecezji nowy program bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa.

Obejmuje on kilka spotkań prowadzonych metodą warsztatową, dzień skupienia oraz spotkania w poradni życia rodzinnego. W większym stopniu angażuje małżonków i doradców, którzy dzielić się będą z narzeczonymi nie tylko wiedzą, ale także doświadczeniem i świadectwem życia.

W myśl nowego programu, narzeczeni powinni zgłosić się do kancelarii parafialnej w terminie nie krótszym niż 6 miesięcy przed planowaną datą ślubu i odbyć w tym czasie tzw. spotkania dla narzeczonych, które można zrealizować na trzy sposoby:
1. w każdym dekanacie,
2. w Łomży w ramach Studium Życia Rodzinnego,
3. albo w domach rekolekcyjnych diecezji.

Nowy program wchodzi w życie 1 stycznia 2018 r. i będzie obowiązywał wszystkich, którzy po Nowym Roku zawierać będą sakramentalny związek małżeński. W związku z tym prosimy narzeczonych o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.
Jednocześnie przypominamy, ze tzw. Kurs przedmałżeński, który odbywa się w ramach katechezy w ostatniej klasie szkoły średniej nadal obowiązuje, a jego ukończenie jest koniecznym warunkiem rozpoczęcia bezpośredniego etapu przygotowania do małżeństwa.

W naszej parafii bezpośrednie przygotowanie do małżeństwa będzie się odbywało w 4 cyklach w ciągu roku. Pierwszy cykl spotkań rozpocznie się 4,11,18,25 listopada i 2 grudnia w Szkole Katolickiej o godz. 19.00.