DZIEŃ POWSZEDNI:  6.30, 7.00, 18.00

ŚWIĘTA - REKOLEKCJE:  7.00, 9.00, 11.00, 17.00, 19.00

NIEDZIELA:  7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 15.00, 17.00
8.30 (z udziałem dzieci w roku szkolnym),
17.00 (z udziałem młodzieży), 19.00 (lipiec-sierpień), 14.00 w kaplicy szpitalnej

Odwiedza nas 80 gości

Galerie


Najczęściej czytane

z ostatniego miesiąca

Msza Św. w intencji Strażaków - Druhen i Druhów

28 maja 2017 roku o godz. 11.30, w kościele Świętego Krzyża w Łapach, na uroczystej Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Stanisława Stefanka zgromadzą się Strażacy - Druhny i Druhowie, aby Najwyższemu Bogu dziękować za to szczególne powołanie do ofiarnej i bezinteresownej służby bliźnim znajdującym się w potrzebie, w trudnych sytuacjach, w niebezpieczeństwie utraty mienia, zdrowia i życia. Szczególną okazją do modlitwy jest 90-lecie powołania do istnienia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Łapach, która od powstania do dzisiaj realizuje swoje zadanie w myśl "Bogu na chwałę i ludziom na pożytek". W dobrze, mądrze zorganizowanym społeczeństwie potrzebny jest zastęp ludzi gotowych stawić czoło zagrożeniom, wypadkom, katastrofom, klęskom żywiołowym. Do tej służby potrzebne są szczególne predyspozycje umysłu i serca, determinacja, odwaga, gotowość do poświęcenia, a nawet narażenia własnego życia. Nie ulega wątpliwości, że najważniejszą motywacją, skłaniająca strażaka do służby, do czynu, jest miłość bliźniego. Prawdziwy strażak niewiele mówi o miłości. On miłością żyje i wyraża ją swoją postawą, swoim czynem, swoją stałą gotowością spieszenia z pomocą. Dzisiaj chcemy też szczególnie w modlitwie pamiętać o dwóch młodych strażakach z Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, którzy w ostatni czwartek, właśnie wykazując się takimi cechami, podczas akcji gaśniczej, oddali swoje życie w czasie pełnienia służby. Wierzymy, że przeszli już na wieczną służbę do naszego patrona Św. Floriana.  Te dwie intencje pokazują nam jak bardzo potrzebna jest Straż Pożarna, która służy drugiemu człowiekowi aż do gotowości oddania życia. Zapraszamy, zatem do udziału w tych uroczystościach i wspólnej modlitwy.

Kontakt | Polityka Cookies
Parafia pw Świetego Krzyża w Łapach | ul. Jana Matejki 10 | 18-100 Łapy | parafialapy.pl