Serce w prezencie

Podobny obraz

Już po raz piąty zapraszamy do włączenia się w adwentową akcję naszej parafii –„Serce w prezencie”. Chcemy sprawić, by najbardziej potrzebujące dzieci mogły cieszyć się w te święta z otrzymanych paczek, które będą wyrazem szlachetnego serca.

Jak co roku akcja będzie przebiegać w trzech etapach:

1.    I niedziela Adwentu– w naszym kościele stoi choinka z bombkami, do których dołączona jest karteczka z informacją dla kogo przeznaczona jest paczka. Osoby, które będą chciały pomóc, zabierają ze sobą do domu wybraną bombkę i przygotowują paczkę dla konkretnego dziecka. Bombki zostawiamy w domu - są one wyrazem wdzięczności za udział w tej pięknej akcji.

2.    III niedziela Adwentu –przynosimy do kościoła przygotowane paczki wraz z karteczką dla kogo jest przeznaczona i zostawiamy je pod choinką.

3.    Wydawanie paczek - w wyznaczonym dniu osoby, dla których zostały przygotowane paczki, otrzymają informację, kiedy i gdzie mają zgłosić się po ich odbiór.

Paczka powinna składać się głównie z NOWYCH i najbardziej potrzebnych rzeczy: przybory szkolne, art. higieniczne, żywność (nie zapomnijmy o słodyczach, choć bądźmy tutaj roztropni), odzież, zabawki itp.

W imieniu dzieci - DZIĘKUJEMY!!!